Google Maps - udostępnianie trasy w czasie rzeczywistym

 

       Gdzie jesteście? Za ile będziecie, tylko jedźcie ostrożnie! Matczyna troska, zniecierpliwienie kumpli, którzy czekają z imprezą czy zwyczajna ciekawość teraz mogą zostać zaspokojone! 

Google wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników i „dzieli się” naszą lokalizacją w czasie rzeczywistym. Możemy ją udostępniać poprzez Maila, Facebooka, SMSa, Skype itd. Wystarczy wysłać automatycznie wygenerowany link, aby znajomy czy mama już nie stracili nas z oczu:)

 

Jak to dokładnie działa?

 

1. Logujemy się na Google Maps

2. Wybieramy z menu „Udostępnij lokalizację”

 

 

 

3. Po kliknięciu przycisku „Zacznij korzystać” można wybrać czy bieżąca lokalizacja będzie udostępniana tylko przez godzinę, czy do momentu manualnego wyłączenia.

4. Następnie wybieramy sposób udostępniania: Gmail, SMS, Hangouts, Facebook to tylko niektóre z dostępnych opcji.

5. Wygenerowany link wysyłamy do wybranej osoby.

 

 

 

 

 

Aż do momentu wyłączenia funkcji lub po upływie godziny nasza lokalizacja będzie się wyświetlać na komputerach oraz systemach Android i iOS. Opcja ta niestety nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników, ale Google obiecuje, że wkrótce się to zmieni.

 

Uważam, że jest to bardzo ciekawa i przydatna funkcjonalność, która może znaleźć swoje zastosowanie w różnych branżach usługowych. „Gdzie moja pizza?!” „Proszę sprawdzić na Google Maps.” Nic prostszego:)