Technologia Flash - dlaczego moja strona przestała się wyświetlać?

Animacje na Twojej stronie przestały się wyświetlać i cała grafika zionie pustką? Białe tło stanowi 99% grafiki i tylko gdzieniegdzie pojawia się tekst? To nie wirus [jak rozpoznać, że masz wirusa na stronie - zapraszamy do lektury artykułu] to FLASH. Co to właściwie jest Flash i dlaczego uniemożliwia on poprawne wyświetlanie witryny?

 

Flash to technologia pozwalająca tworzyć ruchome animacje, filmy a nawet statyczne obrazy na strony internetowej. Czasem cała witryna wykonana jest w technologii Flash i wtedy zaczynają się schody.

 

Flash jest już dzisiaj reliktem przeszłości. Największe firmy takie jak: Google, Facebook czy Mozilla porzuciły Flash na rzecz HTML5, ponieważ syn Adobe miał luki bezpieczeństwa na tyle duże, że pojawiły się firmy specjalizujące się w wyszukiwaniu słabych punktów systemowych, wykradające informacje na temat użytkowników i sprzedające je zainteresowanym organizacjom. Jedną z takich grup była Hacking Team, która wykradzione w ten sposób dane sprzedawała w Sudanie, ale także dla FBI, DEA i Armii USA.

Pewnie proceder ciągnąłby się do dziś, gdyby nie wyciekły tajne informacje, co definitywnie przelało czarę goryczy. Fala “nienawiści” zakończona blokowaniem Flasha i przechodzeniem na bezpieczny HTML5 objęła całą Dolinę Krzemową. W 2016 roku Google wypuścił przeglądarkę Chrome w wersji 55, która definitywnie kończy erę Flasha.

 

Strony wykonane w technologii Flash długie lata cieszyły oczy ciekawą grafiką, pełną ruchomych animacji. Dzisiaj, jeśli nie zainstalujemy specjalnej wtyczki, będą tylko odstraszać naszych klientów, narażając markę na niepotrzebną krytykę. Jeśli zatem masz stronę stworzoną we Flashu, nie widzisz animacji lub poszczególnych elementów grafiki na stronie skontaktuj się z nami. Stworzymy nową szatę graficzną w HTML5 co nie tylko poprawi jej widoczność, ale również umożliwi jej prawidłowe wyświetlanie na urządzeniach mobilnych i pomoże w indeksacji Google’a.

 

A może widziałeś taką stronę lub jesteś właścicielem i chciałbyś ją zmienić. Wpisz poniżej adres zgłoszenia strony a my postaramy się skontaktować z właścicielem i uczynić ją z powrotem czytelną
(dodatkowo zachęcamy do podania informacji dodatkowych takich jak np. swojgo adresu email, imienia, czy jesteś właścicielem czy zglaszającym, itp.)

Adres strony
Informacje dodatkowe
 

 

Na zakończenie, polecamy infografikę prezentującą detronizację króla Flash’a :)